آکواریوم انزلی ساعت کار

آکواریوم انزلی ساعت کار

آکواریوم انزلی در چه ساعاتی پذیرای شماست؟

قصد سفر به استان گیلان را دارید؟ می خواهید مکان های گردشگری آن را بررسی کرده و برای روزهای خود برنامه ریزی کنید؟! همان طور که می دانید شهر انزلی یکی از شهرهای توریستی بوده و افراد زیادی همه ساله از این منطقه زیبا دیدن می کنند. شما می توانید بزرگ ترین آکواریوم ایران را در این شهر ببینید. آکواریوم انزلی ساعت کار بسیار مناسبی دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با تمام قسمت های این آکواریوم همراه ما باشید.

آکواریوم کجا قرار دارد؟

این مجموعه توریستی و زیبا در سال 1397 با هزینه بسیار زیادی یک شخص خارجی ساخته شد و توانست از نظر اقتصادی سود فراوانی برساند. تکنولوژی پیشرفته ای که در این مجموعه به کار برده شده است، کنترل دما به صورت لمسی، کنترل برق و… آکواریوم را به ایده آل ترین مجموعه تبدیل کرده است. مساحت آن ده هزار متر مربع بوده و شیشه هایی بسیار ضخیم و ایمن دارند.

آکواریوم انزلی ساعت کار

برای رفتن به این مجموعه کافی ست به منطقه آزاد کاسپین رفته و به سمت مجتمع تجاری، تفریحی بروید. در پشت پاساژ ونوس و جنب باغ پرندگان این مجموعه زیبا را خواهید دید.

آشنایی با بخش های مختلف آکواریوم

هیجان انگیزترین قسمت این آک.اریوم تونل 40 متری آن می باشد. شما در 360 درجه می توانید ماهی ها را دنیبال کنید. مدل غذا خوردن، شنا کردن و… در این قسمت شما دو نوع متفاوت ماهی ها را می بینید؛ ماهی های گوشت خوار و گیاه خوار

از معروف ترین آن ها می توان به راست دُم جارویی، ماشه ماهی، سفره ماهی و انواع مختلف ماهی هایی که در سراسر دنیا وجود دارند، اشاره کرد. غواصانی در این منطقه در حال شنا هستند و به ماهیان غذا می دهند. این اتفاق یکی از زیباترین لحظاتی است که می توانید تجربه کنید.

به سمت سالن خلیج فارس

این سالن به دلیل محیط بزرگی که دارد، اکثر افراد برای عکس برداری خانوادگی استفاده می کنند. شما می توانید ماهی های مختلف جنوب کشور را در این قسمت ببینید.

آکواریوم انزلی ساعت کار

جنگل های آمازون

آکواریوم انزلی ساعت کار به صورتی است که می توانید با خیال راحت از آن دیدن کنید. از دیدنی ترین های این آکواریوم می توان به جنگل هایی که درست همانند آمازون شبیه سازی شده است، اشاره کرد. درختانی تنومند و رودخانه ای مصنوعی که در آن ماهی های آمازونی در حال رفت و آمدند؛ چه منظره شیرینی!

از دیگر قسمت های این آکواریوم می توان به بخشبی که ترسناک ترین موجود آبزی قرار دارد، اشاره کرد. کوسه ماهی! البته نگران نباید این موجود در پشت شیشه هایی ضخیم و امن نگه داشته می شود و به شما هیچ صدمه ای نمیتواند وارد کند.

در قسمت دیگر دریای کاسپین و یا خزر را می بینید. دریایی که به خاویارهای گران خود معروف است. فیله ماهی از گران ترین آن ها محسوب می شود. در دیگر قسمت های این آکواریوم صخره مرجان ها را مشاهده می کنید. چه صحنه دل پذیری! می توانید از تمامی این لحظات بدون زدن فلش عکس بگیرید و خاطرات خود را برای همیشه ثبت کنید.

زیر دریایی

این قسمت نیز یکی از هیجان انگیزترین قسمت های این مجموعه می باشد. شما می توانید از دریچه های گرد ماهی های مختلف را تماشا کنید. نورپردازی در این قسمت نیز به صورت کاملا خلاقانه بوده و لذت این مکان را چند برابر می کند.

قسمت آرواره ها

بخشی از آکواریوم را به آرواره ها و اسکلت های ماهیان اختصاص داده اند. در این قسمت اسکلت های ماهی های بزرگ و کوچک را می توانید مشاهده کنید تا کنجکاوی خود را از دنیای زیر آب رفع نمایید.

آکواریوم انزلی ساعت کار

اطلاعات درج شده در هر قسمت

انسان موجودی بی نهایت کنجکاو است. برای رفع حس کنجکاوی شما در هر قسمت اطلاعاتی در مورد موجودات آبزی که در آن مشاهده می کنید، وجود دارد. محل زندگی، چه نوع غایی می خورند و…

غذا دادن به ماهی ها

در آکواریوم بزرگ انزلی شما می توانید آکواریوم هایی به شکل های مختلف استوانه ای، رو باز، معمولی و… ببینید. در قسمت آکواریوم های رو باز می توانید به ماهی ها با دستان خود غذا بدهید. همچنین در قسمتی دیگر ماهی های کوکی وجود دارد که می توانید با شیشه شیر به آن ها غذا بدهید. کودکان نیز می توانند لذت غذا دادن به ماهی ها را در این قسمت تجربه کنند.

رستوران و کافی شاپ

آکواریوم انزلی ساعت کار را به گونه ای قرار داده اند که وعده های غذایی را دربرمی گیرد. شاید برای افراد شکمویی که به سفر می روند، اولین گزینه پیدا کردن مکانی مناسب برای غذا خوردن باشد، با رفتن به این مجموعه گردشگری دیگر نگران این موضوع نباشید. می توانید در هنگام گشنگی به طبقه ای که سالن غذا خوری کلاسیک قرار دارد، بروید و فضای نوستالژی آن استفاده کنید. غذاهای دریایی، محلی و … را نوش جان کنید ودر کافی شاپ آن خود را به یک نوشیدنی خنک در فصل گرم تابستان دعوت نمایید. چه سفر ایده آلی!

گیم لند و سالن بولینگ

از دیدن موجودات زیر آب و دنیای پر از هیجان آن ها خسته شده اید؟! در اکثر موارد نوجوانان به فکر بازی های کاپیوتری هستند. مجموعه آکواریوم با در نظر گرفتن تمام سلیقه ها، گیم لندی با بازی های مختلف برای شما و فرزندانتان در نظر گرفته است. می توانید از این محیط نیز لذت ببرید.

سالن بولینگ نیز برای افرادی که می خواهند تمرکز خود را محک بزنند بهترین بازی می باشد. شما می توانید در این سالن سرگرم شوید و یک بازی فوق العاده انجام دهید. در آکواریوم انزلی حوصله تان سر نخواهد رفت.

با رفتن به این مجمعه عظیم می توانید گونه مختلف موجودات آبزی که در سراسر دنیا وجود دارد را ببینید، در مورد آن ها اطلاعاتی به دست آورید، جنگل های آمازون، غار دریایی، تونل زیبا، پرندگان و خزندگانی مانند لاک پشت های بی خطر را ببینید. در گیم لند بازی کرده و در رستوران های آن غذایتان را نوش جان کنید. این مجموعه می تواند یک روز پر از نشاط و شادی را در سفر برایتان به همراه داشته باشد.

آکواریوم انزلی ساعت کار

شما می توانید همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 به این مکان زیبا مراجعه کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید.


Leave a Comment