آکواریوم انزلی کجاست

آکواریوم انزلی کجاست؟ با بزرگترین آکواریوم ایران آشنا شوید

آکواریوم انزلی کجاست؛ معرفی بخش های مختلف

در سفر به شهرهای مختلف ترجیح می دهید به دریا بروید یا جنگل؟ شهربازی یا رستوران؟ همان طور که می دانید با سفر به استان همیشه بهار گیلان می توانید تمامی این گزینه ها را با هم داشته باشید. خدمات رفاهی و تفریحی زیادی در این استان وجود دارد، درمورد منطقه آزاد انزلی شنیده اید؟! آکواریوم انزلی کجاست؟ تا چه حد با این مناطق آشنایی دارید؟! ما را در ادامه همراهی کنید تا با زیباترین محل گردشگری آشنا شوید.

آکواریوم انزلی کجاست

به سمت انزلی، کاسپین

سفر به استان گیلان بدون دیدن دریا غیرممکن است. اکثر افراد انزلی را به دریا و سواحل زیبای آن می شناسند. منطقه آزاد انزلی یکی از مناطق زیبا با امکانات رفاهی فوق العاده ش هر روزه پذیرای مسافران از اکثر نقاط ایران می باشد. شما می توانید به سمت سواحل رفته از امکاناتی که برای شما در نظر گرفته شده است، استفاده کنید. سوار بر قایق و جک اسکی شوید تا اوج هیجان را تجربه نمایید. در رستوران های شیکی که رو به دریا قرار دارند، ناهار خود را میل کرده و از پاساژهای زیبای آن دیدن کنید. یکی از مهم ترین تفریحاتی که در این منطقه وجود دارد، رفتن به آکواریوم بزرگ و دیدن موجودات آبزی در آب های مختلف است. هر کدام از قسمت های مختلف آکواریوم زیبایی های خاص خود را دارد و می توانند یک روز پر از هیجان را برایتان به وجود آورند. دوست دارید با قسمت های مختلف بزرگترین آکواریوم ایران آشنا شوید؟! پس بهتر است سفری به زیر آب ها و زندگی در کنار ماهی ها داشته باشیم.

آکواریوم انزلی کجاست؛ آشنایی با قسمت های مختلف آن

شما اهل عکاسی و ثبت خاطره ها هستید؟! در بدو ورود افرادی وجود دارند که با دوربین های حرفه ای از شما استقبال می کنند و حتی عکس های زیبایتان را می توانید تا تمام شما همه قسمت ها تحویل بگیرید. این آکواریوم با مساحتی 10 هزار متر مربعی در سال 1397 ساخته شد. قسمت های مختلف و زیبای آن تمام کنجکاوی های ما را در مورد دنیای زیر آب رفع می کند. ماهی های گوشت خوار، گیاهخوار، خزندگان و پرندگان مختلفی در این قسمت وجود دارد و شما می توانید در این آکواریوم با انواع آن آشنا شوید. آکواریوم های معمولی، استوانه ای، حوضچه ای، دیواری، مینی آکواریوم ها، تونلی و… با بهترین فیلترهای مختلف در آن وجود دارد و محل مناسبی را برای تمام آبزیان با توجه به نیازشان ایجاد می کند.

آکواریوم انزلی کجاست

جنگل آمازون

شاید این اسم برای شما عجیب باشد، چگونه در بین شهرهای ایران جنگل آمازون را می بینید! فضاسازی خاصی که در این مکان وجود دارد شما را به جنگل هایی می برد که در خارج از ایران قرار دارند. شاید شما هیچ وقت نتوانید به آن جنگل ها سفر کنید، در آکواریوم انزلی با فضاسازی این فضا توانسته اند شما را به دور دست ها ببرند. رودخانه ای که در بین جنگل ها قرار دارد و ماهی هایی مانند ماهی بومی آمازون، اسکار ماهی، طوطی ماهی و سفره ماهی را می توانید در این قسمت ببینید. همچنین ماهی های آفریقا و جنوب شرقی آسیا که زینتی بوده و با اسم پنگوسی شناخته می شود، در این منطقه وجود دارد.

آکواریوم انزلی کجاست؛ بخش زیردریایی

آماده رفتن به زیردریایی هستنید؟! نور پردازی های فوق العاده ای که در این منطقه وجود دارد، دیوارهایی که دریچه های دایره ای دارند و شما می توانید بازی ماهی ها را ببینید. در این قسمت 35 نوع ماهی وجود دارد که از معروف ترین آن می توان به جعبه ماهی و ماهی مورای اشاره کرد. جعبه ماهی های مکعبی را دیده اید؟! زرد خال خالی با چهره های با مزه دقیقا مثل کتارتون های زمان کودکی مان در حال شنا هستند.

سالن خلیج فارس

تصور کنیم دریای شمال و جنوب را به صورت دسته جمعی در این مکان دارید، ماهی های که در جنوب کشور وجود دارند را در این بخش از آکواریوم جای داده اند. این مکان فضای بسیار بزرگی دارد. اگر با خانواده خود به این سفر رفته اید، این قسمت بهترین مکان برای گرفتن عکس های دسته جمعی می باشد.

آکواریوم انزلی کجاست

بخش آرواره‌ ها

دوست دارید بدانید ماهی ها در چه اندازه هایی وجود دارند؟ در این بخش می توانید آرواره تمام ماهی ها کوچک و بزرگ و درواقع اسکلت های آن ها را ببینید.

بخش دریای خزر

در این قسمت آبزیانی که در دریای خزر وجود دارند را می بینید. گران ترین ماهی خاویار نیز در این بخش قرار دارد. از معروف ترین ماهی هایی که در این قسمت وجود دارد می توان به فیل ماهی، بلوگا و… اشاره کرد.

کوسه بامبوها و ماهی‌ های واتوز

آکواریوم های رو بازی نیز در این آکواریوم وجود دارد. شما می توانید با دست های خود به ماهی هایی که در آن شنا می کنند، غذا بدهید. قطعا غذا دادن به ماهی ها یکی از لذت های بزرگ در دنیا به حساب می آید.

آکواریوم انزلی کجاست؛ کوسه ماهی ها

دوست دارید کوسه ها را از نزدیک ببینید؟! در این قسمت می توانید از پشت شیشه های ضخیم و ایمن این موجود آبزی ترسناک در کارتون ها را تماشا کنید.

ماهی‌ های کوی

غذا دادن با شیشه شیر به ماهی هایی که در ژاپن و چین نماد تلاش هستند، می تواند از گزینه های جذاب این آکواریوم محسوب شود. بچه ها نیز می توانند این کار را انجام دهند.

تونل آکواریوم بندر انزلی

می خواهیم در مورد هیجان‌ انگیزترین قسمت آکواریوم صحبت کنیم. تونل زیبا، شیشه هایی که منحنی و 360 درجه اند، این شیشه ها با ضخامت 18 سانتی متری و دیدن این تونل با 40 متر طول یکی از جذاب ترین قسمت های سفرتان خواهد بود. بهترین مکان برای گرفتن عکس های هنری بوده و از زیباترین مناظر خواهد بود. چشم های خود را ببندید، خود را در زیر اقیانوس تصور کنید. در میان ماهی ها و دیگر آبزیان قدم بزنید. گیاهان و مرجان ها را که در زیر آب قرار دارند، ببینید. این مسیر زیبا و موسیقی آرام بخش آن حس بی نظیری را برایتان ایجاد خواهد کرد.

آکواریوم انزلی کجاست؟

برای رفتن به این آکواریوم زیبا به منطقه آزاد انزلی، کاسپین رفته و در پشت مجتمع تجاری ونوس آکواریوم را ببینید. برای کسب اطلاعات بیشتر از این مکان تفریحی با ما در تماس باشید.


Leave a Comment