آکواریوم کاسپین در انزلی

آکواریوم کاسپین در انزلی،جایی که نباید دین آن را از دست دهید

آکواریوم کاسپین در انزلی؛ بزرگترین آکواریوم در ایران

سفر به زیر آب ها، به محل زندگی موجوداتی که در مکانی متفاوت تر از ما زندگی می کنند، می تواند برایتان لذت بخش باشد. انسان موجودی کنجکاو است، به همین دلیل سفر به زیر آب ها می تواند برایش بسیار جذاب باشد. آکواریوم کاسپین در انزلی را با امکانات رفاهی و همچنین قرار دادن بیشتر موجودات دریایی که در سرتاسر جهان وجود دارد، ساخته اند. قبل از رفتن به این مکان دیدنی، بهتر است با قسمت های مختلف آن آشنا شوید.

در مورد آکواریوم

این مکان دیدنی در سال 1397 با مساحت 10 هزار متر مربع در دو طبقه منطقه آزاد انزلی، کاسپین ساخته شده است. قسمت های مختلفی که در این مکان زیبا وجود دارد، شما را با هیجان و شگفتی های همراه می کند. در هر بخش ماهی هایی از سرتا سر جهان با فضای متفاوتی قرار دارد که شما را به دنیایی دیگر می برد. ما در زیر می خواهیم بخش های مختلف آن را معرفی کنیم، پس ما را در سفر به زیر دریا، تا انتها همراهی کنید.

آکواریوم کاسپین در انزلی

تونل بزرگ آکواریوم

در ورود به این مکان زیبا وارد یک تونل بزرگ 40 متری می شوید که در آن گونه های مختلف موجودات آبزی وجود دارد. غواصانی که در حال شنا هستند و برای شما دست تکان می دهند. این تونل زیبا مکان بسیار مناسبی برای عکس برداری بوده و شما می توانید خاطرات خود را ثبت کنید.

آرواره ها

در مورد اندازه ماهی ها کنجکاوید؟! در این مکان می توانید اسکلت ماهی ها را در اندازه های مختلف ببینید و لذت ببرید.

سالن خلیج فارس

در شمال ایران زندگی می کنید و رفتن به سمت جنوب برایتان سخت است؟! تمام ماهی های جنوب را می توانید در این قسمت ببینید.

جنگل های آمازون آکواریوم کاسپین در انزلی

نورپردازی های جذاب، درختانی زیبا به شکل جنگل های آمازون، ماهی هایی که در آفریقاجنوب آسیا و… دیده می شوند، شبیه سازی این فضا درست مانند جنگل های آمازون می باشد. شما در این فضا می توانید تصور نمایید که در جنگل های آمازون قدم می زنید و موجودات آبزی را تماشا می کنید.

آکواریوم کاسپین در انزلی

غار دریایی

این قسمت را شبیه به غار دریایی ساخته اند. نور پردازی ها و دکوراسیون آن بسیار خاص و زیبا می باشد. شما می توانید یک سفر علمی در اعماق اقیانوس داشته باشید. همچنین انواع مختلف ماهی‌ ها را از نزدیک ببینید. در این غار بیش از ۳۵ نوع ماهی وجود دارد که می توان به جعبه ماهی مکعبی و ماهی مورای اشاره کرد.

دریای خزر

اسم ماهی خاویار را شنیده اید؟! از آن به عنوان گرانترین ماهی نیز یاد می شود. در این قسمت شما به صورت اختصاصی انواع ماهی های خاص دریای خزر را مشاهده می کنید.

کوسه ماهی ‌ها

در کارتون هایی که در دوران کودکی می دیدیم، کوسه ماهی به عنوان ترسناک ترین موجود دریا شناخته می شود. شما می توانید در این قسمت از پشت شیشه های امن و ضخیم کوسه ها را ببینید. این کوسه ها از بومی‌ های اقیانوس هند و اطلس می باشند.

خزندگان و پرندگان

در این آکوریوم می توانید خزندگان و پرندگان را نیز ببینید. در طبقه دوم محلی برای این موجودات در نظر گرفته اند. لاک پشت های دریایی کروکدیل های بزرگ از رودهای نیل، ایگوانای آمریکایی و… در این قسمت وجود دارند.

در قسمت پرندگان نیز می توانید طوطی های زیبا، از گونه های مختلف کاکادو، ماکائو را ببینید. مرغ بهشتی آفریقایی نیز از دیگر پرندگان این قسمت از آکواریوم کاسپین در انزلی می باشد.

در این آکواریوم در کنار هر قسمت اطلاعات جانوران مربوط به آن بخش آورده شده است و شما می توانید در حالی که از دیدن آن ها لذت می برید، اطلاعات عمومی تان را نیز زیاد کنید.

آکواریوم کاسپین در انزلی

بخش عکاسی و چاپ

در این آکواریوم مدرن شما بخش عکاسی را می بینید. در این قسمت می توانید عکس هایی با دوربین حرفه ای بگیرید و آن ها را هنگام خروج از آکواریوم بر روی لیوان، شاسی، لباس و… چاپ کنید. فرض کنید تصویر شما کنار ماهی ها روی تی شرت، می توانید این تی شرت را سالیان سال داشته باشید و با دیدن آن خاطرات زیبای سفر به شمال را مرور کنید. در این مکان زیبا گیفت شاپ آبی وجود دارد که هدیه های جذابی مانند عروسک هایی به شکل ماهی و بازی های فکری آماده کرده اند تا این مکان را برای فرزندان شما به یاد ماندنی کند.

شهربازی گیم لند

در ساخت آکواریوم همه افراد با تمام سنین را در نظر گرفته اند. خیلی ها عاشق گیم های مختلف هستند، فرزندان نوجوان خود را به این قسمت ببرید و از باکس های گیم مانند ماشین های مسابقه ای، موتور جی پی و بازی های دیگر که آدرنالین را در خونتان زیاد می کند، استفاده کنید. تفریحات جذاب این آکواریوم به صورت متفکرانه ای ساخته شده است.

سالن بولینگ در آکواریوم کاسپین در انزلی

اهل بازی بولینگ هستید و م خواهید دقت خود را آزمایش کنید؟ این بازی برای ارزیابی تمرکز نیز بسیار عالی می باشد. نورهایی که در این قسمت به کار رفته است، آرامش را مضاعف می کند.

کافه و رستوران گرندشف

بعد از گشت و گذار فراوان در این آکواریوم بزرگ و زیبا گشنه شده اید؟! می توانید به یکی از بهترین رستوران های گیلان که در این مکان تفریحی قرار دارد، بروید. رستورانی با فضای کلاسیک و غذاهای خوشمزه محلی می تواند خاطراتی به یاد ماندنی برای شما به همراه داشته باشد.

همچنین در فصل تابستان می توانید با یک نوشیدنی خنک لحظات دل نشینی برای خود ایجاد کنید. در این مکان فروشگاه هایی برای خرید سوغاتی، صنایع دستی و وسیله های تزئینی نیز وجود دارد. شما می توانید یک روز کامل را در این آکواریوم به سر کنید و تمام تفریحات را برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان داشته باشید. در محوطه بیرونی آکواریوم نیز کافی شاپ هایی در فضای باز وجود دارد که ویو فوق العاده ای داشته و می توانید از این مجموعه نهایت لذت را ببرید.

اطلاعات بیشتر

شما می توانید همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 8 شب از آکواریوم کاسپین در انزلی بازدید کنید. همچنین بلیط ها برای افراد زیر 12 سال با قیمت پایین تری فروخته می شود


Leave a Comment