بزرگ ترین تونل آبی ایران

بزرگ ترین تونل آبی ایران

معرفی و بررسی بخش های بزرگ ترین تونل آبی ایران

تا به حال مشتاق بوده اید، به تونلی در زیر زمین بروید؟ تونلی در میان ماهی ها و آبزیان؟ همه ما کارتون های زیادی در زمان بچگی می دیدیم که ما را به دنیای خیالی زیر اقیانوس ها می برد. آکواریوم فانتستیک شهر انزلی با داشتن بزرگ ترین تونل آبی ایران ، این رویا را واقعیت تبدیل کرده است. شما می توانید در میان ماهی ها قدم بزنید و انواع آبزیان را از سراسر دنیا تماشا کنید. برای رفتن به بزرگ‌ترین تونل آبی ایران آماده اید؟ پس با ما همراه باشید.

آکواریوم انزلی، یکی از جاذبه‌های برتر استان گیلان

در کشور ما نیز همانند کشورهای دیگر آکواریوم هایی در چند شهر وجود دارد. اما این مورد به عنوان بزرگ ترین آکواریوم با مساحت ده هزار متر مربع به عنوان یک تونل آبی بزرگ و  شگفت انگیز به حساب می آید. اکثر افرادی که به شهر انزلی سفر می کنند، چه گردشگران داخلی و چه خارجی، از این مکان زیبا بازدید کرده و عکس هایی زیبا می گیرند.

آکواریوم انزلی در کدام قسمت استان گیلان قرار دارد؟

این تونل که در سال 1397 با سرمایه‌گذاری خارجی 30 میلیون یورو افتتاح شد. این مجموعه در 4 طبقه ساخته شده و بزرگ‌ترین تونل آبی ایران (40 متری) را در خود جای داده است. این مجموعه گردشگری در  بندرانزلی، جاده زیبا کنار، منطقه آزاد انزلی، کاسپین قرار دارد. شما می توانید همه روزه از ساعت 11 صبح تا 22 از این مجموعه دیدن کنید. اگر می خواهید با قسمت های مختلف این آکواریوم آشنا شوید و بدانید چه در این تونل می گذرد، ما را در ادامه همراهی کنید.

از آن جایی که این آکواریوم بزرگ‌ترین مرکز گردشگری آبی در کشور محسوب می شود، دارای آبزیان و ماهی های خاص از کوشورهای مختلف می باشد. آکواریوم های دیواری، استوانه ای و حوضچه ای در این مکان مشاهده می شود. که هر کدام متناسب با گونه آبزی که در درون آن زندگی می کند، طراحی شده است. درواقع دمای آن ها به صورت اتوماتیک کنترل می شود و مکان مناسبی برای زندگی آبزیان بوجود می آورد .

بزرگ ترین تونل آبی ایران

معرفی قسمت های مختلف بزرگ ترین آکواریوم ایران

اگر بخواهیم بخش های مختلف آن را بررسی کنیم، در ابتدا که وارد آکواریوم می شویم، جنگل های آمازون را می بینیم، این قسمت را شبیه به جنگل های واقعی آمازون ساخته اند. شما می توانید انواع ماهی هایی که در آن جنگل ها وجود داردند را در آکواریوم انزلی ببینید. ماهی هایی مانند، طوطی ماهی، ماهی آب شیرین و اسکار ماهی، همچنین در این قسمت می توانید ماهی هایی که در دریاچه مالاوی وجود دارند را خواهید دید. از دیگر ماهی هایی که در این بخش مشاهده می شوند می توان به انواع خاویار (گران ترین خاویار جهان نیز در این آکواریوم نگهداری می شود)، صخره های مرجانی، فیل ماهی و انواع ماهی های شرق آسیا، اشاره کرد. درختانی که در این جنگل قرار دارند، شبیه به درختان واقعی جنگل آمازون می باشد.

بزرگ ترین تونل آبی ایران

بعد از اینکه جنگل های آمازون را رد کردیم، به طولانی ترین تونل می ‌رسیم. جذاب ترین بخش آکواریوم، تونل آن می باشد. در این قسمت که در 40 متر ساخته شده است، مناسب ترین قسمت برای عکاسی بوده. شما می توانید با گوشی های خود بدون فلش عکس برداری کنید. همچنین عکاسان حرفه ای در ابندا وجود دارند که می توانند از شما عکس بگیرند و در انتهای آکواریوم عکس خود را دریافت کنید. این تونل به صورتی ساخته شده است که انگار از دل آکواریوم می گذرد. شما می توانید در حالی که قدم میزنید از کنار ماهیان زیبا که به اندازه یک شیشه از شما فاصله دارند، عبور کنید. جذاب نیست؟! بیشتر این ماهی ها را به احتمال زیاد تا به حال ندیده اید.

تونل آکواریوم انزلی به چند قسمت تقسیم شده است؟

در 20 متر اول این تونل، شما آبزیان گوشت خواری را می بینید که بسیار هیجان انگیز و شاید هم خوف ناک هستند. جذاب ترین قسمت آکواریوم می تواند این قسمت باشد. در 20 متر بعدی، می توانید آبزیان گیاه خوار را ببینید. این بخش مورد علاثه کودکان می باشد، زیرا ماهی های بامزه ای را در آن خواهید دید.

پرندگان و خزندگان

اگر به دیدن پرندگانی مانند طوطی، مرغ بهشتی و خزندگانی مانند ایگوانا، کروکودیل علاقه مند هستید، به طبقه دوم آکواریوم بزرگ انزلی مراجعه کنید.

غذا دادن به ماهیان

یکی از بخش هایی که برای کودکان بسیار هیجان انگیز است. غذا دادن با شیشه شیر به ماهیان است. شما می توانید این تجربه بی نظیر را داشته باشید.

آرواره ها

آیا اندازه همه آبزیان را دیده اید؟ به نظر شما کوسه در واقعیت چه ابعادی دارد؟! با رفتن به بخش آرواره ها می توانید، ابعاد نهنگ ها، ماهی های کوچک، کوسه و … را ببینید.

بزرگ ترین تونل آبی ایران

چه امکاناتی دیگری در بزر‌گ ترین تونل آبی ایران وجود دارد؟

اگر قصد سفر به این شهر دارید، می توانید با بازدید از آکواریوم یک روز پر از تفریح را تجربه کنید. شما می توانید در کنار تماشای انواع مختلف آبزیان و ثبت عکس هایی رویایی در آن اطلاعات علمی خود را افزایش دهید. در کنار هر قسمت محل زندگی ماهی هایی که در آن بخش زندگی می کنند و تمامی اطلاعات مربوط به آن ها موجود است. همچنین این آکواریوم دارای شهربازی سرپوشیده بوده و کودکان شما می تواند اوقات بسیار مهیجی را داشته باشند. اگر در حین بازدید از هر قسمت احساس گرسنگی کردید، می توانید با رفتن به رستوران آن از تمامی غذاهای بومی و… را لذت ببرید . در صورتی که فصل تابستان را برای سفر به انزلی انتخاب کرده اید، خودتان را به یک نوشیدنی خنک و خوشمزه دعوت کنید.

در این تونل بزرگ سینماهایی بزرگ و مجهز وجود دارد  که در آن می توانید مستندهای آموزشی مرتبط با آبزیان را ببینید. اکثر کودکان و نوجوانان به این بخش علاقه فراوانی دارند. این مجموعه دارای سالن بولینگ نیز می باشد. در واقع با رفتن به مجموعه گردشگری آکواریوم شما می توانید در یک روز تمامی هیجانات را با پرداخت هزینه ای محدود تجربه کنید.

همچنین مرکز خرید و گیم لند این مجموعه را به کامل ترین مکان برای گردشگران تبدیل می کند. شما که نمی خواهید تمام این هیجانات را از دست دهید؟!

 


Leave a Comment