ساعت کار آکواریوم انزلی

ساعت کار آکواریوم انزلی، آشنایی با قسمت های مختلف آن

ساعت کار آکواریوم انزلی، آشنایی با قسمت های مختلف آن

می خواهید سفری به زیر زمین داشته باشید؟ به نظر شما محل زندگی آبزیان مختلف چگونه است؟! شما دوست دارید در مسافرت خود جاهای تفریحی بروید؟ آکواریوم انزلی با در نظر گرفتن تمامی سنین و همه سلیقه ها یک مکان تفریحی و جذاب را برای شما در نظر گرفته است. در این مکان زیبا شما می توانید موجودات آبزی را تماشا کنید، در کنار آن ها عکس بگیرید، شهربازی بروید و تمام تفریحات را در یک مکان داشته باشید. برای اطلاع از ساعت کار آکواریوم انزلی و آشنایی با قسمت های مختلف آن، بهتر است ما را تا انتها همراهی کنید.

ساعت کار آکواریوم انزلی

معرفی بزرگ ترین آکواریوم ایران

در سال 1397 با سرمایه‌ گذاری  ۳۰ میلیون یورو توسط یک پیمانکار خارجی ساخته شده و مساحتی بیش از ۱۰ هزار مترمربع دارد. بخش های مختلف این آکواریوم می تواند برای تمامی افراد جذاب باشد. بزرگ ترین تونل کشور نیز در این آکواریوم قرار دارد و 43 متر طول دارد. شیشه های این مجموعه با ضخامت 18 سانتی متر ساخته شده اند و امکان شکستن آن ها وجود ندارد، اما بهتر است از دست زدن به آن خودداری کنید.

این مجموعه که با جدیدترین تکنولوژی ‌های دنیا و تجهیزات بسیار پیشرفته ساخته شده است، به توسعه گردشگری و رونق اقتصادی منطقه آزاد انزلی کمک فراوانی کرده است. فیلترهای مرکزی شنی و پودر شیشه، در قسمت های این آكواريوم نصب شده‌ و وظیفه آن تصفیه آب می باشد (برای این کار سختی و املاح را از آن می گیرد). تابلوهای برق در این آکواریوم وجود دارد و به صورت لمسی کار می کند. با استفاده از آن تنظیمات دمایی و حرارت آب مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به این موارد، آکواریوم کاملا هوشمند بوده و تمام قسمت های آن تحت کنترل می باشد.

در آکواریوم انزلی چه قسمت هایی وجود دارد؟

شما در این طبقه بلندترین تونل آبی را می بینید که ماهی ها و آبزیان مختلف در حال شنا کردن هستند. ماهی های رنگارنگی که از بین جلبک ها و گیهان دریایی عبور می کنند. غواصانی که به این سو و آن سو می روند و برای کودکان دست تکان می دهند. هر کسی که به این آکواریوم رفته باشد، در این مکان زیبا عکس های هنری زیبایی می گیرد.

ساعت کار آکواریوم انزلی

به سمت جنگل های آمازون

ساعت کار آکواریوم انزلی به صورتی است که شما می توانید در بهترین ساعات روز بنا به سلیقه خود به این مکان زیبا بروید. جنگل های آمازون در این آکواریوم کاملا شبیه به جنگل های واقعی بوده و از بین درختان غول پیکر رودخانه هایی را شبیه سازی کرده اند و انواع ماهی های مختلف در آن وجود دارد. آبزیانی که در این قسمت وجود دارد عبارتند از، طوطی ماهی، سفره ماهی و اسکار ماهی است. همچنین ماهی های زینتی جنوب شرقی آسیا و آفریقا را نیز می توانید در این منطقه ببینید.

دیدن مرجان ها

از جذاب ترین بخش های این آکواریوم دیدن صخره ای پ.شیده از مرجان ها می باشد. در این بخش ماهی هامور را نیز میبینید که طول آن یک و نیم متر بوده و زیستگاه اصلی آن دریای جنوب (خلیج فارس) است.

زیردریایی

آیا می خواهید سفری به عمق دریا ها و اقیانوس ها داشته باشید؟ نورپردازی های حرفه ای که در این منطقه وجود دارد و دکوربندی خاص آن هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. شما در این قسمت 35 نوع مختلف آبزیان را خواهید دید، جعبه ماهی مکعبی با خال های زرد که شبیه باب اسفنجی بوده و به صورت با مزه ای در سرتاسر این قسمت قرار دارد. همچنین مارماهی و همچنین مارماهی هایی در این غار وجود دارد. اگر کارتون در جستجوی نمو را تماشا کرده اید، قسمت غار دریایی می تواند تواعی گر این انیمیشن زیبا برای شما و فرزندانتان باشد.

ساعت کار آکواریوم انزلی

سالن خلیج فارس

در این سالن می توانید آبزیانی که متعلق به دریاهای جنوب است را ببینید. در این مجموعه تلاش بر این بوده است که انواع آبزیان را از سرتاسر دنیا جمع کرده و در یک مکان قرار دهند. تا با یکبار هزینه بسیار کم بتوانید زیبایی های دنیای زیر آب را ببینید.

رستوران و کافی شاپ

ساعت کار آکواریوم انزلی طوری برنامه ریزی شده است که شما می توانید بعد از دیدن آبزیان مختلف در قسمت های این آکواریوم، زمانی که حس گشنگی کردید، به رستوران کلاسیکی که انواع غذاهای دریایی، محلی و… مراجعه کنید و از غذاهای خوشمزه آن لذت ببرید. همچنین کافی شاپی که در این محوطه قرار دارد می تواند با قهوه و نوشیدنی های مختلف خستگی شما را رفع کرده و برای ادامه گردش و سفر انرژی لازم را برایتان فراهم کند.

دریای خزر یا کاسپین

در مورد ماهی های خاویار چه می دانید؟ فیله ماهی هایی که گران ترین خاویار در دنیا هستند. در این قسمت این ماهی ها نگه داری می شوند. در این قسمت مکانی را برای قرار گرفتن این ماهی ها در نظر گرفته اند تا شما بتوانید اطلاعات کاملی از آن ها داشته باشید.

آرواره ها

این قسمت می تواند ترسناک ترین و در عین حال هیجان انگیز ترین قسمت آکواریوم باشد. شما می توانید اسکلت ماهی ها را در اندازه های گوناگونی ببینید و اطلاعات کاملی از آن ها به دست آورید.

غذا دادن به ماهی ها با شیشه شیر

در قسمتی از آکواریوم محلی را برای غذا دادن به ماهی ها در نظر گرفته اند. شما و کودکانتان می توانند این تجربه شیرین را در آکواریوم انزلی به دست آورند.

آدرس آکواریوم کاسپین در منطقه آزاد

برای رفتن به این آکواریوم زیبا لازم است به منطقه آزاد انزلی (کاسپین) بروید و داخل قسمت تجاری شوید. بعد از عبور و پرداخت هزینه پارکینگ به پشت پاساژ ونوس و جنب باغ پرندگان بروید. این منطقه زیبا که با اسم فانتستیک نیز شناخته می شود، یکی از بهترین مکان های گردشگری در شهر انزلی محسوب می شود.

ساعت کار آکواریوم انزلی

شما می توانید همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب به این مجموعه گردشگری زیبا رفته و از امکانات آن بهره مند شوید. برای اطلاع از قیمت بلیط نیز می توانید با ما در تماس باشید.


Leave a Comment